bm1 bm2 bm3 bm6 bm7 bm8

O nas

Częścią „Światowida” jest Centrum Tańca „Promyk” - szkoła unikatowa, gdzie najważniejszą dewizą jest JAKOŚĆ. Odbywają się tutaj zajęcia z różnych form tańca skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sympatyków najnowszych rytmów i współczesnych choreografii w swojej ofercie dla dzieci Centrum Tańca „Promyk” ma zajecia z tańca towarzyskiego, hip-hopu, rytmiki, dziecięcej akademii tańca, gimnastyki artystycznej i sumby kids. Uczestnicy zajęć i szkoleń warsztatowych prezentują swoje umiejętności podczas konkursów i przeglądów tańca nowoczesnego o zasięgu ogólnopolskim.

W „Promyku” prowadzone są także kursy dla młodzieży i dorosłych, w tym taniec towarzyski,  lady latino, pilates, fitball, stay fit trneing funkcjonalny,  a takż  zajęcia dla nowożeńców, dla przyszłych mam - Aktywna ciąża  i seniorów - 60+, fitness 60 +.

 Od trzydziestu lat funkcjonuje tu Elbląski Klub Tańca „Jantar”, który skupia blisko 100 osób: dzieci, młodzież szkół podstawowych i gimnazjów, a także studentów oraz osoby dorosłe pragnące uczyć się i rozwijać umiejętności taneczne.
Klub specjalizuje się w indywidualnym tańcu towarzyskim oraz sportowym tańcu drużynowym, którego reprezentantami są dwie formacje standardowe, składające się z par w kategorii wiekowej powyżej 15 roku życia, stworzone z najlepszych tancerzy klubu.

Formacja Standardowa „Jantar” istniejąca od dwudziestu lat jest złotym medalistą Mistrzostw Polski oraz dwukrotnym medalistą Mistrzostw Świata z 1999 oraz 2010 roku - wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego. Od września 2005 roku formacja „Jantar I” zmieniła nazwę na „LOTOS – Jantar”, ponieważ pod swą opieką wzięła ją Grupa Lotos SA.

Elbląskie pary taneczne biorą udział w turniejach w Polsce i za granicą zdobywając miejsca finałowe i tytuły mistrzowskie. Elblążanie kilkukrotnie wywalczyli Mistrzostwo Polski w stylu standardowym - w 2000 r. Paweł Tomalczyk i Katarzyna Tomalczyk, w roku 2003, 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009 natomiast Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka. Zajęcia w klubie prowadzi wielu młodych instruktorów, lecz głównym trenerem jest Antoni Czyżyk, który swoich podopiecznych - Formację Standardową „LOTOS-Jantar” poprowadził do zdobycia Mistrzostwa Świata w 1999 i 2010 roku oraz do zdobycia dwudzistu  jeden razy tytułu Mistrza Polski. Jego młodzi następcy, utytułowani tancerze, dzieląc się swoją pasją prowadzą dziś edukację taneczną dzieci i młodzieży oraz prowadzą kursy tańca dla różnych grup wiekowych.

Centrum Tańca „Promyk” to profesjonalni i wszechstronni trenerzy i instruktorzy tańca, najpopularniejsze choreografie, Światowy Program Tańca. Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami, choreografiami i zmianami w technice tańca oraz technice jego nauczania. Korzystamy z wiedzy największych polskich i zagranicznych autorytetów. To w naszym klubie trenują aktualni Mistrzowie Polski w tańcu towarzyskim i to my organizujemy jeden z największych w Polsce festiwali tanecznych - BALTIC CUP.

 

Podczas zajęć zapewniamy Państwu, oprócz profesjonalnej opieki instruktorskiej, komfortowe warunki do ćwiczeń - odpowiednio przygotowany parkiet, duże lustra, dzięki którym na bieżąco można oceniać postępy w tańcu oraz wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający. 

 

Jeśli w naszej ofercie nie znajdziecie Państwo tego, czym chcielibyście się zajmować na zajęciach, proszę nam o tym powiedzieć, a my postaramy się dopasować do Państwa potrzeb. Bo przecież jesteśmy tu właśnie dla Państwa.

Centrum Tańca „Promyk” to trzy sale taneczne, wyposażone w lustra i parkiet, pomieszczenia socjalne, recepcja z kanapami oraz miła atmosfera. Wszystko po to, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

 

Mamy nadzieję, że uda nam się zarazić Państwa pasją do tańca, a „Promyk” będzie miejscem nie tylko treningów zawodowych tancerzy, ale również spotkań sympatyków tańca w każdym wieku!