bm1 bm2 bm3 bm6 bm7 bm8

OTTS JANTAR

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” jest imprezą na stałe wpisaną w kalendarz ogólnopolskich imprez tanecznych. Co roku organizowany jest w powiązaniu z Międzynarodowym Dniem Tańca, który obchodzimy 29 kwietnia.

Nazwa turnieju „JANTAR" nawiązuje do pierwszych turniejów tanecznych realizowanych w Elblągu razem z Gdańskim Towarzystwem Tanecznym. Młodzi ludzie, uczestniczący przed laty w tych turniejach, wymyślili nazwę Jantar, który stał się zalążkiem Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

 

Cykliczność tej imprezy sportowej z roku na rok owocuje większą ilością zawodników biorących w niej udział. W zawodach startują tancerze z tanecznych klubów sportowych oraz związków sportowych z całej Polski. Młodzi zawodnicy walczą o miejsca w finałach, medale i puchary w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. W trakcie turnieju uczestnicy rywalizują w różnych kategoriach wiekowych będący na różnym poziomie technicznym. Pary prezentują się przed komisja sędziowską i oceniane są punktowo. Punkty otrzymane podczas turnieju dają szansę awansowania do wyższej klasy tanecznej. Zawody pozwalają również ocenić sposób i skuteczność szkoleń tancerzy w kraju oraz umożliwiają porównanie różnych metod przygotowań.

 

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” jest też emocjonującym wydarzeniem dla elbląskiej publiczności, która ma możliwość uczestniczenia w barwnym widowisku, dostarczającym wielu wrażeń. Oprócz podziwiana tanecznej rywalizacji pełnej ciekawych choreografii, widzowie mogą zapoznać się z aktualnymi trendami panującymi w modzie tanecznej. Turniej „Jantar”, co roku odbywa się w CSE „Światowid”.